logo צור קשר דרושים סניפי וולוו נסיעת מבחן אודות וולוו עמוד הבית מכירות ושירותים נוספים מידע נוסף, חדשות ומבצעים XC90 V60 V40Cross Country V40 S80 S60 top nav
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר ימני
בר ימני
דלג על Banners
Banners
עכשיו זה רשמי: וולוו C30 החדשה
24/07/2006

יצרנית הרכב השוודית הציגה את אחת המכוניות הנועזות למראה בתולדותיה - ה-C30 החדשה והקומפקטית, שתנסה לפנות לצעירים. אצלנו ב-2007

 

וולוו משנה תדמית, וממכונית שפונה למשפחות ולמבוגרים, ינסו השוודים לעבור לפלח השוק של הצעירים (ברוחם ובנפשם). את הניסיון הזה יעשו בוולוו בסיוע מכונית חדשה, שתכונה C30 ונחשפת בתמונות ופרטים ראשונים בימים אלה. אלינו היא צפויה להגיע בראשית 2007, כך נמסר מחברת מאיר, יבואנית וולוו.

 

 

 

ה-C30 היא ממשיכה ישירה למכונית התצוגה בעלת השם הזהה, שנחשפה בתערוכת דטרויט האחרונה (ינואר 2006). מכאן שהיא מעוצבת באופן ייחודי, במיוחד בחלקה האחורי עם השמשה הגדולה ויחידות התאורה העצומות. עם מבנה שלוש דלתות (לראשונה מזה יותר מעשור; גרסת חמש דלתות מתוכננת אף היא), ה-C30 תנסה להתחרות באודי A3 וב.מ.וו סדרה 1, על ליבם של צעירים בעלי ממון. כמו במכונית התצוגה, החרטום של ה-C30 הסדרתית מזכיר באופן ברור את ה-S40, ולא במפתיע.

 

ה-C30 היא למעשה גרסה אופנתית-ספורטיבית ל-S40, עם אותה פלטפורמה וזהות גדולה מהחרטום ועד לקורת A (קו הרוחב של השמשה הקדמית). גם סביבת הנהג מזכירה את ה-S40, כולל הקונסולה המרכזית הדקיקה. עם זאת, מבט לאחור מגלה של-C30 ארבעה מושבים נפרדים במקום חמישה באחות הגדולה. המכונית החדשה גם קצרה ב-22 ס"מ מה-S40, עם אורך כללי של 425 ס"מ (4.5 יותר מאודי A3 עם מרכב שלוש דלתות).

 

וכוח?

 

ה-C30 תוצע עם חמישה מנועים בשלב ראשון, שלושה בנזין (1.6 ליטר עם ארבעה צילינדרים ו-100 כ"ס; 2.4 ליטר עם חמישה צילינדרים ו-170 כ"ס; ו-2.5 ליטר עם חמישה צילינדרים, מגדש טורבו ו-220 כ"ס) וצמד טורבו-דיזל (1.6 ליטר עם ארבעה צילינדרים 109 כ"ס מתוצרת פיז'ו; 2.5 ליטר עם חמישה צילינדרים ו-180 כ"ס). גרסאות נוספות עשויות להצטרף למבחר בקרוב. בשלב זה תיבות אוטומטיות יוצעו רק בשני מנועי הבנזין הבכירים, ועדיין לא ידוע על גרסאות נוספות.

 

עוד מספרים השוודים שה-C30 תוצע עם שלל תוספות בטיחות ומותרות, בהן מערכת לסיוע בצמצום "נקודות מתות" (אזורים שהנהג לא רואה במהלך נהיגה), מנגנון נגד פגיעת "צליפת שוט" (נזק לחוט השדרה כתוצאה מתנועה קדימה-אחורה של הצוואר בתאונה), וכמובן כריות אוויר ומערכת ABS למניעת נעילת גלגלים. ה-C30 תוצע גם עם מערכת שמע שניתן לשדרג בתוספת תשלום, ושתכלול עד 10 רמקולים.


 

ובישראל?

 

בוולוו מצהירים כי בכוונתם למכור כ-65,000 מכוניות בשנה, 75% מכך באירופה. מדובר בנתונים שמרניים למדי בהשוואה למתחרות הקיימות, וייתכן שנועדו כדי להנמיך ציפיות. ה-C30 החדשה תשווק בישראל בראשית 2007, כך מעריכים בחברת מאיר, יבואנית המותג לישראל.

 

ממאיר נמסר עוד ל-ynet כי המכונית החדשה תגיע בכל גרסאותיה - בנזין ודיזל - ובלבד שיוצעו עם תיבה אוטומטית. מכאן שבשלב ראשון נקבל את צמד מנועי הבנזין הבכירים בלבד, אם כי במאיר לא שוללים ייבוא גרסאות נוספות. רמות הגימור שיוצעו יהיו "המפוארות ביותר". היא תתחרה מבחינת מחיר באודי A3 וב.מ.וו סדרה 1, ולמרות שהמחירים עדיין לא נקבעו, בוולוו מקווים שיהיו תחרותיים יותר מהמתחרות הגרמניות.

 

לכתבה המקורית

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובהלמידע נוסף
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד